Archive for February, 2006

Kolēģītis

Tuesday, February 28th, 2006

Pirms kāda laika no citas nodaļas pie mums atnāca jauns darbinieks. Pāris nedēļas viņš te sēdēja un dažreiz gulēja krēslā, bet tad aizgāja atpakaļ uz veco nodaļu. Nu un? Visi darba piederumi taāu palika! Vakar atnāca viens cilvēks un paņēma šī darbinieka krēslu. Š orīt es paņēmu viņa jauno 17″ monitoru un uzdāvināju savai Linux kastei 15″ monitora vietā. Niiiice! Tagad atlika nahrenizēt viņa Windows XP paroli un uzlikt uz datora locītāju.

Nautilus love

Monday, February 27th, 2006

Nesen bija sauciens pēc mīlestības, jo nekas daudz netika darīts, lai uzlabotu Nautilus ātrdarbību. Es padarbojos kādus trīs vakarus un uzražoju ielāpu (asinhronais kods nav nekāds joks). Vakar skatījos jaunās kļūdas un atradu kādu jaunu censoni, kurš iepriekš bugzillā nebija redzēts, un viņš rullē. Labs darbs! Diemžēl, izskatās, ka tas viss ir kādu nedēļu par vēlu priekš GNOME 2.14 versijas.

Kērlings

Friday, February 24th, 2006

Meklēju kērlinga profesionāļus: piedāvāju unikālu iespēju pāris reizes nedēļā izbirstēt manu dzīvokli.

Freeganism

Wednesday, February 22nd, 2006

Oh My F***ing God!

Konfigurācija

Tuesday, February 21st, 2006

Lai notiktu process, parametra xxx y. baitam ir jābūt vērtībai z.

Š im šablonam atbilstošas atbildes man liek kasīt pauri, jo dažādu skaitļu un ciparu (telefona numuru, signalizācijas kodu, pasta adreses) atcerēšanās man sagādā problēmas.

pointless.lv

Tuesday, February 21st, 2006

PR: Tā notiekot, ja neapmaksā rēķinu 10 dienu laikā.

e-mail

Tuesday, February 21st, 2006

Cilvēkiem būtu jāiemāca, ka e-pastam, kura garums ir viens teikums (lakonisks!), nevajag pievienot padsmit rindiņas garu parakstu, kur uzskaitīts kur un kādā firmā cilvēks ir āiekurs, kāda ir adrese, tālrunis, fakss, e-pasta adrese (!) un mājas lapas adrese.

Kā arī, papildus parakstam, pievienot “mazu” konfidencialitātes frāzi, piemēram:

Please note: The information contained in this message may be legally privileged and confidential and protected from disclosure. If the reader of this message is not the intended recipient, you are hereby notified that any unauthorized use, distribution or copying of this communication is strictly prohibited. If you have received this communication in error, please notify the sender immediately by replying to the message and deleting it from your computer. Thank you.

Cilvēkiem sakāpis galvā un iedomājas, ka viņu komandējums, apmācība vai slimošana ir liels noslēpums. (kols, iekava)

Training, foo and bar

Sunday, February 19th, 2006

Kas notiek:

  • Rīt un parīt jāapmāca darbinieki par jaunu produktu un es, dabiski, prezentāciju sāku gatavot tikai šodien. Ceru, ka pirmdien no rīta paspēšu pabeigt un izdrukāt prezentācijas, kā arī “pacelt” demo sistēmu.
  • Š odien, ar rezultātu 2:0, esmu sakāvis daudzo kodējumu pasauli. Iepriekš biju pieveicis libxml2, šodien arī xerces-c – abi spēj sagremot jebko, kas ir C simbolu virkne. Kāpēc? Lai iegūtu platform-neatkarīgu un iconv() neatkarīgu programmu.
  • Š odien pārāk daudz sliktu ziņu par cilvēku veselību un dzīvību.

UTF-8

Thursday, February 16th, 2006

Pasaule būtu daudz labāka, ja eksistētu tikai UTF-8.

Mikro-optimizācijas

Tuesday, February 14th, 2006

Kādu laiku atpakaļ gtk-devel-list bija sarakste par dažādām mikro-optimizācijām. Ikdienā, 99.5% gadījumu, tik zemu nolaisties nevajag, bet zināšanas par ļaunu nenāk. Mani tas galvenokārt interesē, lai zinātu “how stuff works” un kādu reizi utotos ar sistēmas bibliotēkām (maz izmaiņu, daudz ieguvēju(?)). Kuru tas neinteresē, var dzert pienu.
(more…)

Blog update #333

Thursday, February 9th, 2006

Pietiek ar vienu nepareizi, nevietā, vai skaļi pateiktu teikumu, lai sabojātu dienu gan sev, gan citiem.

All vs. one

Wednesday, February 8th, 2006


Lasīšanas vērta diskusija
un kāda apmaldījusies atbilde. Vienu citātu gribētos izcelt:

Everything good in GNOME is good because one person or a small number of people working closely together made it good. Much of what is bad in GNOME is bad because lots of people have contributed without having a single vision of what the end result is supposed to be.

Meklēt: GNOME; aizstāt ar: jebkurš programmatūras produkts. Un tas nav pretrunā ar atvērtā koda principiem: jebkurā projektā ir viens vai daži fīreri, kas pieņem vai atraida parastu mirstīgo piedāvātās izmaiņas. Dzīvē arī notiek līdzīgi.

Blog update #331

Wednesday, February 8th, 2006

Pēdējā laikā mani pārņem riebums pret visām reliģijām/sektām, atliek vien paskatīties ziņu raidījumu, kur pērtiķveidīgie demolē vēstniecības. Sestdien man pieturā uzmācās 2 sektanti – vīrietis un sieviete, sieviete pēc smadzeņu skalošanas mēģinājuma turpināja:

- Es jums nolasīšu kaut ko no bībeles: … (kaut kas par to, ka zeme piederēs ticīgajiem un cik viss būs labu un skaisti)
- Bībeli taāu rakstīja cilvēki, ko viņi var zināt?
- Bet cilvēki bija dieva apgaroti!
- Nuuu, … Tvaika ielā arī daudz apgarotu cilvēku. (vīrietim paspruka smiekli)
- Jūs esat skeptiķis!

Kas to lai zin – varbūt pēc simts gadiem būs modē pielūgt Pasaules Valdnieku un lasīt melnu grāmatu par viņa dzīvi un atziņām, ko sarakstījuši viņa pravieši.